pompowanie
Dodane przez Arkaszka dnia Sierpień 18 2016 22:55:40
Głębokość odwiertu ok 40m. Firma, która robi mi odwiert poleca mi Grundfos, ale cena trochę odstrasza - ok 3000 zł. Jakie jeszcze inne firmy mogę wziąć pod uwagę? Z najtańszych są Omnigena, IBO, ale nie wiem czy warto ryzykować. Są jeszcze trochę droższe Belardi i Sigma. Jakie rozwiązania macie w swoich domach? Moja wiedza na temat pomp głębinowych jest niewielka dlatego proszę o jakieś wskazówki Link Głębokość odwiertu ok 40m. Firma, która robi mi odwiert poleca mi Grundfos, ale cena trochę odstrasza - ok 3000 zł. Jakie jeszcze inne firmy mogę wziąć pod uwagę? Z najtańszych są Omnigena, IBO, ale nie wiem czy warto ryzykować. Są jeszcze trochę droższe Belardi i Sigma. Jakie rozwiązania macie w swoich domach? Moja wiedza na temat pomp głębinowych jest niewielka dlatego proszę o jakieś wskazówki
Rozszerzona zawartość newsa
Firma, która mi wierci studnię zaproponowała mi pompę ZDS z montażem za 3500 zł. Facet twierdzi, że montuje od lat i nie ma z tym problemu żadnego. Pytanie czy szukać dalej czy to jest dobra oferta?Nie wiem ile w tych 3500 jest pompy a ile montazu. I co przewiduje montaz. Samo przykrecenie pompy do rury, przymocowanie linki asekuracyjnej i wlozenie do studni to ja sobie sam robilem nie jest to zadna filozofia. Ale jesli montaz to jakies przylacze do domu, kopanie dziury pod to przylacze itd, to sytuacja wyglada zgoła inaczej.Dwie. Pierwsza padła po dwóch (2) dniach od zamontowania. Jakie parametry powinna mieć pompa dla domu jednorodzinnego dla 3 osób, głębokość odwiertu ok 40 m? Na co zwrócić uwagę, żeby mnie nie naciągnęli? Z tego co wyczytałem to najważniejsze są parametry:
- Wydajność - w litrach na min
- Wysokość tłoczenia - ile metrów do góry.

Jak odwiert ma 40 m to wysokość tłoczenia 50 m powinna wystarczyć?
Wydajność przy normalnej eksploatacji )bez basenów) dla 3 osób - 75l/min ?Druga po 3latach. Teraz mam ZDS, kosztował z montażem ok. 2tys. Ma gwarancję bezwarunkową na dwa albo trzy lata (musiałbym sprawdzić) - przy awarii wymiana na nową bez oczekiwania na sprawdzanie. Pompa obsługuje już 1,5 roku dom i automatyczne podlewanie ogrodu.
Pompy ZDS wygladaja solidnie, choc raczej nie sa popularne w PL. A co ma powiedziec Ci czlowiek od studni ktory chce dodatkowo zarobic na montazu pompy. Ma powiedziec ze sie psuja na potege? Kazdy Ci powie nawet instalujac najgorszy chlam ze sie nie psuje sa swietne itd. Od ich opinii trzymasz sie z daleka. Przynajmniej ja tak robie.