:: Nawigacja ::
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
serwis klimatyzacji
DANE KONTAKTOWE
:: Online ::
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 413
Najnowszy Użytkownik: Anitkn
:: rury ::
PEX ma i zalety ale kocioł na stałe paliwo może lekko wyjść poza kontrolowaną temperaturę. Spróbuj zrobić tak.
Wyjście stal 1" zawór zwrotny do tego filtr i pompa ( montaż pompy na wybiegu pomiędzy zaworem zwrotnym ) zawór odcinający ( w razie czego będziesz mógł odciąć wodę bez spuszczania całej z obiegu CO . Po zaworze 1" przejdź na miedź 28mm. Podziel zasilanie na dwie gałązki każda musi mieć własny zawór odcinający jedną do CWU ( w lecie będziesz mógł zamknąć główny obieg i podgrzać wodę CWU kilkoma listewkami ) , drugą do CO tutaj niech 28 podzieli sie na dwie 22mm i dwa rozdzielacze po jednym na każda kondygnacje. Od rozdzielaczy do grzejników puść miedź w otulinie w podłogach stosując luz kompensacyjny przy odcinkach prostych powyżej 2,5m . 50 lat dla temperatury roboczej 20°C (z.w.u)
45 lat dla temperatury roboczej 40°C (podłogówka)
25 lat dla temperatury roboczej 60°C (instalacja grzejnikowa)
10 lat dla temperatury roboczej 80°C

Temperatury rzędu 100 stopni skracają żywotność rury do kilkudziesięciu godzin.
Większość detali projektu zależy hydraulik Warszawa od ciebie, tzn. jakie wymagania ma spełniać CO i CWU. Jakie temp. pracy, itp.
Do tego dobierasz odpowiedniego typu kocioł o odpowiedniej mocy.
Rozmieszczenie grzejników powinno uwzględniać; planowane umeblowanie, oraz dojścia z podłączeniami i różnice poziomów.
Na etapie projektu, jest możliwość zmian układu ścian, budowy kanałów na rury, otworów technologicznych, zostawiania otworów i kanałów w wylewkach, itp. itd.
Tak na odległość to trudno cos konkretnego doradzić, zwłaszcza ze musiał byś opisać jakie masz wymagania co do CO i CWU, bo od tego głównie zależy jak calość powinna byc zrobiona, aby działała tak jak tego wymagasz, bo później będziesz przerabiał i koszty pójdą aż do nieba.
Musisz tez z góry mieć ujęte w projekcie ogrzewania parteru, abyś znów nie musiał kombinować i przerabiać.
Generalnie PEX nie nadaje się do instalacji CO z kotłem nie gwarantującym pewnego utrzymania temperatury 60 stopni. Z kotłów stałopalnych może być to co najwyżej kocioł retortowy z termostatycznym zaworem mieszającym na wyjściu (nie ręcznym). Rozdzielacze wystarczą z dwoma wyjściami ( jedno na te dwa potwory 300 i 280 oraz drugi na resztę ) Jeżeli będziesz chciał stosować PEX od rozdzielaczy to kup głowice termostatyczne odcinające i zastosuj wymiennik płytowy w razie utraty kontroli nad piecem. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie puścić wszystko w miedzi wytrzyma większe skoki temperatury. Warto również zamontować zawór miksujący z własnym powrotem przedłuży to żywotność kotła.
:: obliczenie ::
Pisałem o hipotetycznej substancji zwanej ciałem doskonale czarnym którego wsp. absorbcji i emisji wynosi 1. W rzeczywistości te wsp. są różne, w dodatku szkło nie jest w 100% przepuszczalne dla podczerwieni, więc wyniki są nieco inne. Podam przykładowe obliczenia emisji kolektora. Najważniejszy wzór to:

P=(T/64.5)^4

Jeżeli kalkulator nie może podnosić do czwartej potęgi można to przekształcić tak:

P=((T/64.5)^2)^2, czyli dzielimy temperaturę w Kelwinach przez 64.5 i dwa razy podnosimy do kwadratu.

Po przekształceniu temperatura jaką uzyska ciało doskonale czarne gdy emituje daną moc oblicza się tak:

T=(P^(1/4))*64.5
Zapis ^(1/4) oznacza pierwiastek czwartego stopnia i powinien być zrozumiały dla większości dobrych kalkulatorów.
W praktyce wygląda to tak: przypuśćmy, że mamy kolektor próżniowy ktory nie ma żadnych strat ciepła, a szkło przepuszcza 100% światła widzialnego i podczerwieni. Dla uproszczenia przyjmę, że kolektor absorbuje i emituje cała powierzchnią a wsp. absorpcji wynosi 0.9. Jeżeli na ten kolektor pada 800W/m2 to absorber pochłonie 720W/m2. Ponieważ temperatura równowagi jest osiągana wtedy, gdy emisja jest równa absorpcji to bez odbioru ciepła kolektor o wsp. emisji równym 0.9 rozgrzeje się do max:
720/0.9=800 W/m2

T=(800^(1/4))*64.5=343K czyli 70 stopni.

Jeżeli jednak kolektor będzie miał powlokę selektywną ze wsp emisji 0.1 to temperatura rówowagi wyniesie:

720/0.1=7200

T=(7200^(1/4))*64.5=594K czyli 321 stopni!
Do takiej temperatury może się rozgrzać taki idealny kolektor gdy nie odbiera się z niego ciepła. W/w obliczenia mają bardzo praktyczne znaczenie przy budowie i eksploatacji kolektorów. Przpuśćmy, że odbieramy z nich ciepło tak, że osiągnęły one 60 stopni. Moc promieniowaia podczerwonego emitowanego przez kolektor wyniesie:
P=((273+60)/64.5)^4 = 710 W/m2
Absorber o wsp. emisji 0.9 wypromieniowuje:
710 * 0.9 = 639 W/m2
Ponieważ 1 m2 kolektora absorbuje 720 W to z kolektora jest odbierane:
720-639=81W/m2
W przypadku kolektora z absorberem selektywnym mamy odpowiednio:
710 * 0.1 = 71W/m2

720 - 71 = 649W/m2
Czyli 8x więcej niż poprzednio! Ale gdyby ciepło było odbierane w temp. 40 stopni sprawa miałaby się znacznie lepiej:
P=((273+40)/64.5)^4=555 W/m2
Dla 0.9 straty z emisji podczerwieni wynoszą:
555 * 0.9 = 500 W/m2
Czyli odbieramy moc:
720 - 500 = 220 W/m2
Dla kolektora z absorberem selektywnym 0.1:
555 * 0.1 = 56 W/m2
720 - 56 = 664 W/m2
Czyli będzie on tylko 3x bardziej wydajny od bardzo słabego kolektora ze wsp. emisji 0.9. Te obliczenia wyraźnie pokazują, że im gorszy kolektor tym bardziej należy unikać pracy w wysokiej temperaturze! Wszystko fajnie, jak mówił Shrek, instalacje hydrauliczna Warszawa ale:
Prawo Stefana-Boltzmanna wygląda tak:
Φ=σT^4 po przekształceniu (nie wiem czy ułatwiającym obliczenia???) mamy:
(T/64,8)^4
Tak policzył mi kalkulator łindowsowy. Jednak to jest drobiazg.

Jeżeli jednak liczysz emisję absorbera to musisz uwzględnić to iż może on emitować z DWÓCH stron. Emisja każdej ze stron będzie pewnie inna, bo różne mogą być pokrycia powierzchni absorbera.
Emisja spodniej strony "idzie w izolację".
:: laser ::
Rosjanie kilka lat temu testowali działa laserowe. Wynik był taki, że na księżycu w dwie sek mogli zapalić ognisko. Z bronią magnetyczną też sobie już poradzili, był problem w 2007 roku pociski przy tak dużej prędkości zapalały się po 10 km lotu. Teraz stosują stopy ale utrzymają to w tajemnicy. Podobno produkują odporne stopy wytrzymujące 50000 st. C Obecnie Iran testuje nową broń i nie jest to żadna tajemnica, że ma w tej dziedzinie już 10 letnią przewagę. Wszystko po to aby zabijać. Jest przyzwolenie na takie działanie bo ci, którzy robią gigantyczną kasę na zbrojeniach tworzą psychozę zagrożenia. Zagrożeniem też są wszelcy przywódcy i rządy a zwłaszcza wojskowi, żyjący kosztem społeczeństw. Gdyby nie ta zgraja darmozjadów narody żyłyby w spokoju obok siebie. I kto tu dąży do wyścigu zbrojeń jak nie USA ? Przecież w ten sposób inne kraje jak Rosja będą znów produkować taką samą broń w geście równowagi co spowoduje kolejny wyścig zbrojeń i roznącą liczbe bronii na świecie. Sama obłuda o zmniejszeniu broni na świecie, zamiast na żywność dla głodujących i lekarstwa dla nieuleczalnie chorych na świecie wydaje się na wymyślniejsze bronie.I kto tu dąży do wyścigu zbrojeń jak nie USA ? Przecież w ten sposób inne kraje jak Rosja będą znów produkować taką samą broń w geście równowagi co spowoduje kolejny wyścig zbrojeń i roznącą liczbe bronii na świecie. Sama obłuda o zmniejszeniu broni na świecie, zamiast na żywność dla głodujących i lekarstwa dla nieuleczalnie chorych na świecie wydaje się na wymyślniejsze bronie.
:: instalacje ::
klimatyzator LG CA09Carnot urodził się w XVIII wieku , nadal są czasem jest jakiś niedowiarek co wie lepiej . Z drugiej strony to tylko brak wiary w autorytety umożliwia postęp :) Jak jednak skłaniam się ku poglądowi , że to dolne źródło dostarcza ciepło, więc być może błędnie i naiwnie zainteresowany jestem jak największym jego wychłodzeniem przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej, w swej niepo(c)hamowanej głupocie uważałem , że instalację GZ mam jaką mam i na tym kończy się możliwość wpływania na COP :( , a DZ to dużo bardzie skomplikowane .
Pozostańmy może na okopanych stanowiskach, umocnionych własnym naukawym autorytetem i dyskutujmy tylko o prostych, sprawdzalnych patentach bo to czysto praktyczne forum chłodniarzy amatorów , choć cenimy sobie celne, krytyczne i krótkie uwagi zawodowców (autodeklarowanych i faktycznych ). zgadzam się że przegrzanie jest "be", no ale trochę musi być żeby sprężarki nie zalewało, natomiast z dochłodzeniem,to inaczej, dobrze jest żeby było jak największe !, nawet jak część "idzie" w powietrze, to nic bo o tyle samo zmniejszy straty na TZR (EZR lub EEV), ale za to rozprężanie jest stabilniejsze, oczywiście temperatura cieczy przed EZR powinna być jednak nieco większa od temp. pary przed sprężarką (choćby po to żeby "resztkowy" nadmiar energii w czynniku właśnie rozprężonym pozwolił mu się ładnie rozpylić !
:: klimatyzatory ::
klimatyzator SAMSUNG CRYSTALtrażnik moralnego status quo znowu dał głos, którym obwieścił, że jeśli poseł Godson nie znajdzie miejsca (tak mu tam wygrażają) na łódzkiej liście wyborczej PO, to on opuści partię, zajmie się czym innym. I tak moi mili dowiedzieliśmy się, komu zawdzięczamy zaistnienie Gowina w parlamencie, a wystarczyło nie wybierać Godsona.
Z wywiadu dowiedziałem się, że moralność zwiera się w instytucji małżeństwa kobiety z mężczyzną, którzy płodzą dzieci bez udziału mrożonych małych krzyczących z lodu ludzików. Minister ma rację, takie poglądy podziela z nim przeszło połowa polskich obywateli, a ta nieznaczna mniejszość musi się strażnikowi episkopatu podporządkować. Zapamiętajmy to, ponieważ kiedyś te proporcje się odwrócą i wtedy bez wyrzutów sumienia możemy stosować moralność Gowina tzn. łaskawie tolerować istnienie mniejszości o innych poglądach, czyli zmuszać ich do zawierania małżeństw homoseksualnych i płodzenia dziatek, które teraz czekają na rodziców w płynnym azocie.
No dobra, pofantazjowałem sobie trochę, a teraz zastanawiam się czy poseł/pastor Godson zrewanżuje się Gowinowi i też opuści PO jak Tusk ostatecznie wywali ministra z urzędu i partii?
Fajnie, bo jak już opuszczą nas, nieutulonych w żalu, to wydaję się być pewnym, że pastor zajmie się tym co umie najlepiej (autentycznie pomaga ludziom w potrzebie), a minister zostanie ministrantem, a nie wykładowcą „wyższej uczelni”. Czasy prywatnych i katolickich szkółek z nazwą wyższych uczelni na szyldach się kończą i nikt poważny tam się nie będzie edukował tym bardziej, że niż demograficzny zmiecie je z powierzchni ziemi.
Nie mogłem się doczytać w wywiadzie, jakie to sukcesy w naprawianiu polskiego chorego wymiaru sprawiedliwości minister osiągnął. Ponoć zajmuje się tym dzień i noc, a efektów brak, nawet tych propagandowych.
:: instalacja ::
fujitsu klimatyzatorJak tak dalej pójdzie napiszemy zbiorową pracę doktorską z systemów grzewczych ;). Chwilowo nic nie kombinuję.
Ustawiona jedna temp. 19C na całą dobę. Temp. wody z pieca (za Waszymi radami) zmniejszyłam do 52C, zamknęłam o 1/4 zawór na grzejniku w przedpokoju. Temp. 52C i przymknięty zawór wydłużają czas ogrzania czujnika o 1 stopnień około 15 minut, co skutkuje podniesieniem temp w pokojach od 0,5 do 1 stopnia więcej, w porównaniu z szybkim grzaniem temp. wody 80C w 20 minut).
Zużycie gazu od 22.00 do 13:00 - 4,93 . O 22:00 będzie odczyt dobowy ;)
Od odpalenia kotła (5 dni) średnia dobowa - przy tych wszystkich eksperymentach - wynosi 7,4 m3. W porównaniu z Waszym zużyciem mało to optymistyczne. (komfort cieplny tylko w jednym, "środkowym" pokoju.)
Dzięki za precyzyjną ilustrację Twojej metody grzania. U mnie przy zmniejszeniu do 50C grzanie się wydłużyło w czasie, ale nie do 7-8 godzin tylko do 40 minut. Grzejniki ewidentnie stygną po 30 minutach od wyłączenia pieca (Nie jest specjalnie ważne czy były grzane wodą 80C czy 50C).

Instalatorzy wybrzydzali na ekrany za grzejnikami (że niby syf się tam zbiera), ale i tak kupiłam w Praktikerze jedną rolkę (5m x 0,6m) i wkleiłam na ścianę za grzejnikiem. To jest mata ze steropianu i warstwą sreberka, jak papier do pieczenia :)
Gdzie masz sterownik usytuowany? Może w najzimniejszym punkcie i dlatego zanim się podniesie o stopień na czujniku, to i 7 godzin piecykowi zajmie ;) Zastanawiające jest tylko , że przez 7 godzin ciągłego spalania gazu takie masz małe zużycie.

Tutaj, trzymając już te 50C, jak radziłaś, podgrzanie o stopień zajmuje 30-40 minut i zużywa 0,85m3, co daje na godzinę, hm... gdzie ten kalkulator ;) 1,275m3!

Plus/minus oczywista, bo chwilami może ten gaz się zmniejsza, inaczej nie utrzymałaby się temp.50C tylko poszybowała w górę.

W poprzedniej instalacji za kuchenkę i wodę zużycie miałam podobne - ok. 40-60m3 na 2 mce.
Czy jest jakaś ekstra ulgowa taryfa dla gazowego ogrzewania? (Takie coś jak druga taryfa przy ogrzewaniu elektrycznym).

Albo czy znacie jakieś inne sposoby na ograniczenie kosztów, które już są duże a jeszcze zimy nie ma prawdziwej. Podobno jakieś inne są koszty abonamentów przy odczytach raz do roku a odczytach miesięcznych. Rzućcie światło nadziei, zanim podpiszę niewłaściwą umowę z gazownią ;)
:: sterowanie układem ::
klimatyzator SAMSUNG CRYSTALpomiary temperatur ale i ciśnień sa ważne i ciekawe przy uruchamianiu urządzenia klimatyzacyjnego. W zasadzie wszystkie temperatury są warte rejestracji , podobnie jak stany presostatów, wyłaczników czasowych i tp. Przy tak skomplikowanym układzie trzeba by sie pokusic jednak o sterownik. Jak wspominał bodzio ( jak zwykle lakonicznie) wspóółczesny streownik swobodnie programowalny pozwala na zainstalowanie praktycznie nieograniczonej ( np 100) ilości czujników temperatury ( a zatem i styków binarnych), które są czytane jednym wejściem cyfrowym bo czujniki są adresowalne , a kosztują grosze ! Oprócz tego a może przede wszystkim umozliwiają komunikację z pecetem przez RS lub bezpośrednio przez ethernet albo nawet zdalnie przez internet - co tez daje możliwość rejestracji danych choćby w pliku tekstowym i obrabianie ich w excelu. W chwili obecnej mam pomiar w samej klimatyzacji PCi tylko temperatury parowania za TZR ( woda-woda) a sledzenie pozostałych juz mi sie znudziło. Docelowo sklecę sterownik i udostępnię moją PCi do podglądu zdalnego w internecie - jestem juz bardzo zaawansowany w tym dziele mimo lakoniczności. nie tyle chodzi mi o warunki algorytmu blokowego ( bo ten jest stosunkowo prosty) ile o bardzo szczegółowe procedury obsługi we/wy np. czytanie pomiarów temperatur czy inne tricki programowania bo przecie nie programujesz całymi blokami tylko pojedynczymi komendami C+ ? Zaraziłem mały zespół , ale dotychczas programolwaliśmy sterowniki językiem drabinkowym i nie mamy stosownej wiedzy w c+ :cry: , ani podglądać gotowych aplikacji od środka nie ma gdzie ? Masz może jakie linki na tego typu aplikacje pisane w c+ ? Według znawców przedmiotu software do sterowania i regulacji pomp ciepła wymaga conajmniej 200 osobo-lat. Jesli tworzy sie coś od nowa w zespole trzech specjalistów, to z całym szacunkiem dla zapału twórców, pierwsze znaczące efekty są spodziewane za około 50 lat. To jest niestety dziedzina w ktorej pisane oprogramowanie jest skondensowanym doświadczeniem setek inzynierów zbieranym w ciągu ostatnich 20-lat. Oprogramowanie do kontrolerów pompy ciepła zostało tak naprawdę opanowane przez kilka firm na świecie, można je policzyć na palcach jednej ręki. Nie bedę ich wymieniać, bo za te reklamę nie otrzymam ani grosza. Niestety nie należą do nich jak dotąd firmy polskie.
Nie jest bynajmniej moim klimatyzatory zamiarem odbieranie zapału i podcinanie skrzydeł. Tak się składa, ze przerabiałem już pisanie własnego programu do pompy ciepła. Doświadczenia i cięgi ,które zebrałem upoważniają mnie do tego, aby zabrać w tej sprawie głos.

To co teraz napiszę będzie w pełni zrozumiałe tylko dla tych, co znają zasady programowania w języku wewnętrznym i wiedzą co to znaczy, że program pracuje w czasie rzeczywistym.

Kilka lat temu, wtedy gdy mikrokontrolery jedno układowe klimatyzacji posiłkowały się zewnetrznym ROM'em, istniał dostęp do oprogramowania. Wtedy wziąłem do obróbki taką pamięć (był to EPROM) i za pomoca deassemblera przekształciłem odczytany kod heksadecymalny w ciąg mnemoników symbolizujących kody rozkazów mikrokomputera. Następnie w klika osób żmudnie odtworzyliśmy sieć działań i nałozyliśmy na to obsługę We/Wy i przerwań (maskowalnych i niemaskowalnych). Wtedy dopiero zrozumieliśmy jak wygląda algorytm sterowania. Jednak od tego czasu oprogramowanie sie też zmieniło.

Sa moim zdaniem tylko dwie możliwości. Albo prosty algorytm " jesli to to tamto", albo ambitny program, ale tylko w oparciu o rozpoznany współczesny software. Nie róbmy drzwi do lasu. Sukcesy inżynierów japońskich wzięły się z tego, że najpierw kopiowali wiernie wzorce europejskie a za ulepszanie brali się dopiero wtedy, gdy osiągneli absolutne mistrzostwo w kopiowaniu. Z oprogramowaniem do pomp ciepła klimatyzacji chyba nie będzie inaczej.
:: montowanie klimatyzatora ::
klimatyzator LG ARTCOOLPlanuję na wiosnę montaż klimatyzatora split ok 5kW. Dom jest w trakcie wykańczania i w związku z ocieplaniem elewacji styropianem położyłem na zewnątrz instalację elektryczną do jednostki zewn. (3x2,5 oraz 3x1,5) a także rurki miedziane 1/4 i 1/2 cala w otulinie.
I tu mam pytania:
1. Które marki klimatyzatorów mają zasilanie główne poprzez jednostkę wewnętrzną (tak jak moja instalacja)? Za późno się zorientowałem, że niektrzy zasilają przez jednostkę zewnętrzną i jestem ograniczony teraz do zakupu klimatyzatora zasilanego przez jedn. wewn.
2. Jaka po stronie wewnętrznej budynku (za otworem w ścianie) powinna być długość rurek aby je potem swobodnie podpiąć do jednostki wewnętrznej. Na razie mam zostawione ok. 1m, ale nie jest to wygodne przy pracach wykończeniowych. 1. Większośc klimatyzatorów on/off o mocy <5kW ma zasilanie do jednostki wewnętrznej. Zasilanie do zewnętrznej spotkalem w inwerterach np. LG, Samsung i multisplitach.
2. Rury zostaw. jak obetniesz to już nie dosztukujesz [chyba, ze lutowanie]. Wazne: zabezpiecz dobrze rury przed brudem, pyłem i wilgocią! Daikin da się lecz nie będzie podłączonego przewodu ochronnego do jednostki wewnętrznej jednak nie szkodzi ponieważ jednostki są ze sobą montaż klimatyzacji połączone galwanicznie rurami freonowymi. Badałem pętle zwarcia i była identyczna jak jednostki zewnętrznej.
Mam namyśli oczywiście invertery
Jeśli chodzi o instalacje to jeśli nie są załamane rury a skroplina jest poprawnie położona
to. Metr instalacji w zupełności wystarczy. Instalacja musi być sucha i czysta!!!
Dodam że bez narzędzi i pompy próżniowej nie zamontujesz poprawnie urządzenia. Warto zostawić odpowiednio szerszą dziurę, aby rurki miały luz na podciągnięcie - potem je trzeba wygiąć i ponowne wepchnąć w otwór - wtedy bez problemu podłączymy jedn. wewn. jak trzeba. Otwór można poszerzyć na łuku rurek - pracując na większym promieniu gięcia, jest mniejsza szansa na załamanie rurki jak ktoś niewprawiony w wyginaniu. Zagipsowane lub zatynkowane rurki trzeba rozkuć - inaczej ukształtowanie tych rurek będzie niemożliwe, a jednostka wewn. się nie zapnie, albo będzie naprężona.
:: montaż klimatyzacja ::
klimatyzator Samsung AQ09TDlaczego używa się dwóch metod odpowietrzania instalacji chłodniczej w klimatyzatorach "dzielonych"?
Czy używanie pompy próżniowej jest konieczne w przypadku, gdy długość przewodów "freonowych" jest standardowa (tzn. użyte są przewody dołączane do zestawu), a urzadzenie jest napełnione czynnikiem chłodniczym? Czy nie wystarczy w takiej sytuacji metoda jaką obserwowoałem u niektórych montujących, a nawet opisywana w instrukcjach, polegająca na "przepłukaniu" układu czynnikiem wypuszczonym z jednostki zewn.?
Jakie inne korzyści daje użycie pompy próżniowej, w porównaniu z metodą "przegonienia" powietrza czynnikiem chł.? Przede wszystkim czystsze powietrze dla przyszłych pokoleń !!!
To miało zastosowanie przy R22, ale np. R407c jest nazywany "ekologicznym czynnikiem". Poza tym ilość czynnika, jaka się w ten sposób wydobędzie na zewnątrz jest raczej minimalna.
Miałem na myśli raczej "za i przeciw" w rozumieniu technicznym. ale np. R407c jest nazywany ekologicznym czynnikiem. Oświata i służba zdrowia w naszym kraju też jest nazywana darmową.
Przemnóż tą małą ilość czynnika jaką każdy taki "fachowiec" wypuści w powietrze przez ilość klimatyzatorów montowanych lub naprawianych rocznie na całym świecie, a zbierze całkiem spora ilość. 1kg tego ekologicznego czynnika (ilość jaka znajduje się w przciętnym 2kW klimatyzatorze) wypuszczonego w powietrze powoduje skutki podobne do 1609kg CO2. Druga ważna rzecz, jeśli chodzi o R407a, to czynnik ten jest mieszaniną zeotropową o stosunkowo dużym poślizgu temperaturowym i upuszczając go w postaci pary zmieniamy proporcje reszty mieszaniny i jej właściwości. Kolejną rzeczą która przemawia za używaniem pompy próżniowej jest fakt, że wytworzenie niskiego ciśnienia pozwala o wiele lepiej osuszyć z wilgoci ścianki przewodów niż "przegonienie" powietrza czynnikiem chłodniczym, co przy dłuższych instalacjach klimatyzacji jest faktem bardzo istotnym.
Na koniec mam prośbę; podaj proszę, który producent zaleca opisaną przez Ciebie metodę. Cóż to się dzieje... klimatyzacja tanieje.
Ale wracając do tematu wątku.
Niezaprzeczalnie taka metoda instalowania splitów przy krótkiej instalacji jest praktykowana. Co więcej, jak dowiedliśmy, mówią o niej również producenci.
Czy więc zjawisko poślizgu (ok.4,5stC dla R407c o ile dobrze pamiętam) ma istotne znaczenie dla "standardowych" instalacji małych klimatyzatorów (których jedynie ten problem dotyczy).
I drugie zagadnienie:
Jak natomiast będzie wpływała na pracę sprężarki i na cykl zmiany stanu skupienia, różnica w ciśnieniu czynnika roboczego?
Przy opróżnianiu pompą bowiem, ciśnienie w instalacji klimatyzacji już napełnionej będzie niższe, niż przy spornej metodzie, gdyż czynnik "wypełni" podciśnienie, które przy przepłukiwaniu nie wystąpi.
Oczywistym jest, że przy dłuższej instalacji metoda ta nie wchodzi w grę, i to nie tylko ze względu na wilgoć znajdującą się w powietrzu.
:: klimatyzatory panasonic ::
klimatyzacja panasonicTechnologia klimatyzacji czujnika patrolującego Eco wykorzystuje czynniki, takie jak prędkość i częstość ruchu oraz zmiany temperatury do określenia poziomu aktywności osób w pomieszczeniu w celu zapewnienia im maksymalnego komfortu przy jak najwyższej oszczędności energii. Dzięki funkcji patrolującej Eco można zaoszczędzić do 30% kosztów energii elektrycznej. Jednostki Etherea są bardziej efektywne niż kiedykolwiek, dzięki zużyciu energii niższemu o 64% niż modele bez Invertera w trybie pompy ciepła. Korzystając dodatkowo z funkcji patrolującej Eco, zużycie energii może być niższe nawet o 71%. Większa sprawność zapewnia większe oszczędności! Zalety klimatyzacji
Maksymalna sprawność i komfort dzięki sytemowi patrolującemu ECO
Wyjątkowo ekskluzywne srebrne wzornictwo
Nowej generacji system oczyszczania powietrza E-ION z czujnikiem patrolującym stale monitorującym jakośc powietrza
Tryb chłodzenia z delikatnym osuszaniem, zapobiegającym gwałtownemu spadkowi wilgotności w pomieszczeniu klimatyzacja Warszawa
Supercichy, tylko 20 dB odpowiadające ciszy w nocy na terenie wiejskim (dla E7, E9 i E12)
Większy strumień powietrza pozwalający szybko osiągnąć żądaną temperaturę
:: klimatyzacja rooftop ::
klimatyzacja rooftopCoraz więcej inwestorów decyduje się na montaż roof-top'ów. Są to urządzenia, które dzięki swojej kompaktowej budowie pozwalają na oszczędność miejsca oraz kosztów związanych z zakupem urządzeń. Typowy roof-top to trzy urządzenia w jednym: część wentylacyjna, część grzewcza oraz część chłodząca. Przykładowo aby uzyskać podobne parametry należało by zastosować następujące urządzenia: centralę wentylacyjną, nagrzewnicę gazową lub kotłownie wodną (wymiennik w centrali) oraz agregat wody lodowej lub agregat skraplający (wymiennik w centrali)
Najczęściej roof-top'y można spotkać na dachach centrów handlowych oraz na halach zakładów produkcyjnych.
Kompleksowa obsługa tych urządzeń wymaga dużej wiedzy z zakresu serwisu urządzeń klimatyzacyjnych oraz grzewczych. Standardowo dla strony grzewczej roof-topa wykonujemy analizę spalin oraz regulację procesu spalania. Czynności dla strony chłodzącej to między innymi pomiary parametrów pracy sprężarki oraz czynnika chłodniczego, sprawdzenie poprawności działania urządzeń towarzyszących a także na życzenie klienta test zakwaszenia oleju. Przegląd uzupełniają czynności związane z czyszczeniem wymienników, wymianą filtrów oraz przeglądem automatyki.
W zależności od zamówionej konfiguracji, urządzenia te mogą nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać nawiewane powietrze. Wszystkie mogą być wykonane z układem pompy ciepła (powietrze-powietrze), a urządzenia o mocach cieplnych powyżej 20 kW mogą zawierać nagrzewnicę wodną, gazową lub elektryczną. Godne polecenia w Polskim klimacie są urządzenia nazywane Dual fuel (dwupaliwowe), będące hybrydą pompy ciepła i nagrzewnicy gazowej. Jest to praktycznie jedyna oferta takich urządzeń na rynku. Klimatyzatory Lennox są opcjonalnie wyposażane w pompy ciepła woda-powietrze i mogą pracować w układzie tzw. pierścienia wodnego składającego się z instalacji hydraulicznej, pomp obiegowych oraz akumulatora wodnego, pełniącego funkcję zasobnika ciepła lub chłodu. Odwracalny obieg i wzajemna współpraca wielu pomp ciepła pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach zadanej temperatury, zarówno w trybie ogrzewania jak i chłodzenia, zapewniając minimalizację zapotrzebowania na energię dzięki wewnętrznemu bilansowaniu się układu. Tego typu rozwiązanie z wykorzystaniem rooftopów Lennoxa zostało ostatnio zastosowane w centrum handlowym . Bardzo interesującymi rozwiązaniami są rooftopy Lennoxa serii FX. Są to urządzenia łączące w sobie zalety nawiewno-wywiewnych central klimatyzacyjnych z układami odzysku ciepła i zalety pomp ciepła (takie urządzenia pracują na przykład na dachu oraz maksymalną wydajność i energooszczędność urządzeń. Sterowniki te mogą pracować niezależnie lub współpracować z graficznymi konsolami operacyjnymi, a także z pełnymi systemami BMS. Lennox udziela gwarancji antykorozyjnej na okres 10 lat. Klimatyzatory dachowe Lennoxa są oferowane w typoszeregach z następującymi mocami chłodniczymi: 10-15 kW , 20-90 kW i 50-190 kW. Oczywiście, fabryki Lennoxa wykonują je także w wersjach specjalnych: o większych mocach chłodniczych (nawet do 400 kW) z zastosowaniem wentylatorów o wyższych ciśnieniach oraz większych wydajnościach. Możliwe jest zamówienie urządzenia do pracy w środowiskach agresywnych (przemysł, pływalnie itp). Niezaprzeczalnym hitem rynkowym Lennoxa mogą się okazać podstawy wywiewne do rooftopów z wbudowanym krzyżowym rekuperatorem ciepła - dostępne jako wykonanie specjalne standardowych podstaw wywiewnych.
Wykonywanie regularnych przeglądów roof-top'ów jest koniecznością nie tylko ze względu na ekonomiczność pracy i ewentualne koszty drogich napraw ale również z uwagi na zdrowie.
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
:: Logowanie ::
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
:: Shoutbox ::
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Anitkn
06/03/2018 07:46
Ciao! Hugely clause. Ta! http://traveltofrance.inf
o There's no better way to soak in the loveliness of Paris in the spring than walking down the cherry blossom-flanked Promenade PlanteeZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie