:: Nawigacja ::
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
serwis klimatyzacji
DANE KONTAKTOWE
:: Online ::
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 411
Najnowszy Użytkownik: AndrewBuh
:: Witamy ::
Witaj na naszej stronie o montażu wentylacji escape room
:: bufor ::
wilgotność mi wypadła z rozważań, choć po pierwsze powietrze ma iść ze żwirowca, po drugie chodzi mi po głowie jakiś centralny nawilżacz. Uważasz, że "dowilżenie" powietrza podgrzanego np. do 33 - 38 deg C może znacząco skomplikować sprawę? A z tym, że ciepłe powietrze wystarcza, to skrót myślowy - zapewne w okresach przejściowych wystarczy, ale, po pierwsze, nie mam zamiaru uzależniać ciepła od wentylacji, i jak będę chciał (płacić za prąd) to będzie tylko 20m3/h w sypialni i 300 m3/h na dom w najtęższe mrozy, ponadto przedmówcy już stwierdzili, że ciepło konwekcyjne jest dużo gorsze od promieniowania. A przy punktowych promiennikach to inna bajka - narzeczona sobie siądzie przed tv i niech się promieniuje do odczuwalnej 25 deg, jak lubi. Co do zasady nie wliczałem know-how i robocizny, zakładałem 50% tzw. contingency i pominąłem niechcący w obliczeniach bufor, ale myślałem kategoriami:
- wymiennik i wentyle rekuperatora (1000 m3/h, bez sterowania) + instalacja w całym domu - 16 KPLN,
- duży żwirowy GWC - 10 KPLN,Albo, Link załóżmy, idę sobie popisać do gabinetu i nad biurkiem mam promiennik. A przez pozostałe 20h, kiedy mnie tam nie ma, może sobie tam być i 16 stopni. Tych promienników zainstalowałbym sobie dużo, bo koszt jest żaden w porównaniu z podłogówką chociażby elektryczną.
:: promiennik ::
Na światło wydaję grosze, w większości mam ledy+ kilka energooszczędnych. W garażu mam jarzeniówki ale świecą z godzinę miesięcznie.Tym razem przestudiowałem cały ten wątek od deski do deski (a także kilka innych), i znów wydaje mi się, że znalazłem optimum w zakresie ogrzewania. Planowany dom to 3 kondygnacje po sto parę metrów, połowa piwnicznej to pomieszczenie z basenem. Ocieplenie dla ścian, stropów, itd - l = 0,1. I tak:
1. Taniutka pompa p-w (4,5 KPLN) grzeje w drugiej taryfie wspólny bufor dla: cwu, ogrzewania wody w basenie i nagrzewnicy reku - innymi słowy chłodnicy samochodowej.
2. Ciepły nawiew pod oknami przy takiej izolacji załatwia większość potrzeb grzewczych przy normalnych, wentylacyjnych przepływach powietrza (a ja lubię duże, nawet do wymiany na godzinę), nie licząc ekstremalnych temperatur. Nie demonizujcie tego, w USA mają ogrzewanie nadmuchowe, które im tłoczy 4 wymiany na godzinę, i żyją, choć na pewno mniej komfortowo.
3. Jedynym innym źródłem ciepła to kilkadziesiąt promienników, czy jak to mówicie, kwok (ale takich prawie nie dających światła). Zintegrowanych z czujnikami ruchu lub sterowanych ręcznie. I tak - wchodzę do łazienki i dostaję w plecy 800W, mam komfort po 10 sekundach, zamiast utrzymywać wysoką temperaturę przez całą dobę. Spróbuję z pewnymi wynalazkami, np. izolacją refleksyjną pod kafelkami albo płytami g-k, aby się szybko nagrzewały od promienników. Podobnie przydałaby się jakaś absorbująca podłoga.
4. Do tego duży GWC, raz że basen, dwa, jako dolne źródło dla pompy w ekstremalne temperatury. Jednostka zewnętrzna kotłuje 1000 - 1500 m3/h, więc ze sto ton żwiru powinno wszystko pociągnąć.

Z PCi zrezygnować raczej nie mogę, bo basen. Basen ma jednak to do siebie, że daje dużo strat, które należy odzyskać na reku, więc przy odrobinie farta powietrze z reku bez podgrzewania będzie miało pokojową temperaturę. Ale, clue wypowiedzi jest takie - zakładam, że można zrezygnować z elektrycznej podłogówki na rzecz zarówek - promienników, które to kosztują 10 zł / 100 W, a tym samym zamknąć się z wszelkimi elementami wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji dla dużego przecież domu w kwocie 30-35 KPLN, czyli 100 PLN / m2. Oczywiście pod warunkiem władowania sporo większej kwoty w izolacje. Sterowania nie liczę, pogotowie wodociagowe bo jeden sterownik PLC ma mi w założeniu pociągnąć mnóstwo innych rzeczy. Jak myślicie, może to się udać i mieć sens?
Ale, dwa komputery (jeden z monitorem zużywa 170W), dwa TV, projektor, indukcja, pralka raz na dwa dni, reku itp. Lodówka bierze mało, kiedyś to sprawdzałem ale nie pamiętam pogotowie wodociagowe warszawa bielany wyniku. Najśmieszniejsze że stoi na ogrzewaniu podłogowym, miała pierwotnie stać gdzie indziej. Najgorsze jest to że u mnie 24h/ dobę jest ktoś w domu więc ciężko z czegoś zjechać
:: pompowanie ::
Głębokość odwiertu ok 40m. Firma, która robi mi odwiert poleca mi Grundfos, ale cena trochę odstrasza - ok 3000 zł. Jakie jeszcze inne firmy mogę wziąć pod uwagę? Z najtańszych są Omnigena, IBO, ale nie wiem czy warto ryzykować. Są jeszcze trochę droższe Belardi i Sigma. Jakie rozwiązania macie w swoich domach? Moja wiedza na temat pomp głębinowych jest niewielka dlatego proszę o jakieś wskazówki Link Głębokość odwiertu ok 40m. Firma, która robi mi odwiert poleca mi Grundfos, ale cena trochę odstrasza - ok 3000 zł. Jakie jeszcze inne firmy mogę wziąć pod uwagę? Z najtańszych są Omnigena, IBO, ale nie wiem czy warto ryzykować. Są jeszcze trochę droższe Belardi i Sigma. Jakie rozwiązania macie w swoich domach? Moja wiedza na temat pomp głębinowych jest niewielka dlatego proszę o jakieś wskazówki
:: zmiana ::
Jesteśmy jacy jesteśmy głównie z powodu istnienia telewizji. To ona dociera jednocześnie do wszystkich rodzin (nawet radio nie miała takiej siły) i robi jednolitą pianę z mózgów. Jest to samonapędzający się mechanizm – telewizja promuje miernotę, społeczeństwo dostosowuje się do tego poziomu i chamieje, więc telewizja tym bardziej serwuje miernotę, itd. Link room escape

Wyrazić analizę stanu obecnego to jedno a napisać co będzie dalej to drugie i tego w artykule nie ma. Trzeba sobie powiedzieć wyraźnie, że obecnie społeczeństwem steruje telewizja i w najbliższej przyszłości też tak będzie. To jej pojawienie się zasadniczo zmieniło rzeczywistość, w tym np. samą demokrację, której istota polegała na rozkładaniu się różnych poglądów w masie ludzkiej, to się skończyło, telewizja promuje postawę "jedynie słuszną". To telewizja, docierając jednocześnie do wszystkich, może po raz pierwszy w dziejach skutecznie sterować CAŁYM społeczeństwem. Z tego wynika, że obraz społeczeństwa w przyszłości będzie w wielkim stopniu zależał od tego, jaka jest przyszłość telewizji. Wiele wskazuje na to, że telewizja przestanie być jednokierunkowa, stanie się dwukierunkowa. A to już bardzo blisko wizji Orwella z 1984 roku.

Wydaje mi się, że czeka nas WIELKIE załamanie ekonomi, szczególnie w Europie, która systematycznie staje się „zaściankiem świata”. Obecny kryzys to jedynie niewinna przygrywka do tego co nas czeka, np. Polska jest zadłużona obecnie na ok. 750 mld. zł i szybko to rośnie – proponuję każdemu, by zrobił sobie kawę, usiadł spokojnie, wyłączył radio i telewizor i zastanowił się, co oznacza TAKI DŁUG. Wtedy też rządzący, którzy wyodrębnili się trwale w odrębną klasę społeczną (nie tylko w Polsce są politycy uprawiający ten zawód przez całe swoje dorosłe życie i przekazujący go swoim dzieciom), użyją telewizji do opanowania sytuacji a w szczególności do utrzymania swojej władzy. A że sytuacja będzie o wiele dramatyczniejsza niż jest to obecnie, to i sposoby wykorzystania telewizji będą bardziej drastyczne. Nie będzie żadnego „pluralizmu”, żadnej „demokracji”, będzie ostra indoktrynacja i represje za stawianie jej oporu.
:: urządzenie ::
1. Człowiek jest fizycznie zwierzęciem, ale psychicznie czymś znacznie więcej.
2. Wymiana pomiędzy inżynierem a kapitalistą nigdy nie jest ekwiwalentna, a więc zawsze zarabia na niej kapitalista, a traci inżynier. Poczytaj sobie życiorys Tesli, a zrozumiesz, że to nie inżynierowe, a kapitaliści ciągną zyski z twórczej pracy inżynierów.
3. Pieniądz to jest bardzo złożona kategoria ekonomiczna. Patrz n.p. dyskusja na temat bitcoinów na tymże forum. Niemniej dobremu znajomemu czy też członkowi rodziny kowal podkuje konia za „dziękuję”. Nie tylko pieniądz motywuje bowiem człowieka do pracy. Ad. Wikipedia: Nikola Tesla: "...Zaskoczony sukcesem Tesli, Edison rozpoczął kampanię na temat rzekomego niebezpieczeństwa stosowania prądu przemiennego. Jednakże fakty mówiły same za siebie i instalacje Tesli zaczęły powoli przejmować rynek produkcji i przesyłu prądu elektrycznego w USA, aż w końcu władze General Electric wymusiły na Tesli sprzedaż patentów na urządzenia prądu przemiennego, a na Edisonie przejście wszystkich jego elektrowni na nowy system. Ostateczny kres elektrowni prądu stałego zapoczątkował kolejny wynalazek Tesli – turbina wodna, która generowała prąd przemienny w oparciu o energię przepływu wody w rzekach..."

Trafiłem czasem na informacje i filmy o Tesli w internecie, i tyle z tego zrozumiałem, że nie bardzo wiedział, kim chce być, przedsiębiorcą czy wynalazcą a nawet wizjonerem. Odnoszę wrażenie, że Tesla zbudował materialne równania Maxwella (Wikipedia: Równania Maxwella). Gdy włączysz przepływ prądu elektrycznego w przewodniku i przypadkiem obok będzie igła magnetyczna (Google, grafika: Igła magnetyczna), której zauważysz poruszenie się, to spróbuje poruszyć magnesem, czy w przewodniku nie pojawi się prąd elektryczny. W obu przypadkach masz ruch - elektronów i magnesu. Relacja zmian pola elektrycznego i magnetycznego. Inżynieria urządzeń Tesli sprowadza się zatem do ruchu. Innowacja to monopol. Wydając publiczne pieniądze podatników na innowacje, nie kupisz za publiczne pieniądze dla ludzi tej innowacji. Tesla dysponował innowacją = monopolem. Tesla nie udoskonalił stosowanego tylko wprowadzał nieistniejące. Być może kapitalizm wynalazkami Tesli uważał, że stało się coś najgorszego, gdy patent nie jest kolejną nowością opartą na prawach fizyki, ale stanowi jedynie możliwe materialne ujęcie ruchu wynikającego z praw fizyki. Wówczas jest szach i mat, granica. Może uznano, że tego się nie da po prostu prosto (w zasięgu wydatków/inwestycji) przemysłowo inaczej zrobić jak konstrukcją ruchu, w którym przewodnik musi się poruszać w polu magnetycznym, a kapitalizm nie lubi monopolistów. Nie było fizycznej możliwości dalszej konkurencji Edisona - Tesla, a monopolu też nie mogło być. Wszyscy byli na granicy już możliwego, ale do końca nieznanego.
:: podzielnik ::
posiadam Podzielniki Energi grzewczej z firmy Ista. I od czasu założenia tego systemu przez spółdzielnie zaczęły się problemy. Zawsze grzałem tak samo i na rtęciowych podzielnikach płaciłem maks.200 zł. Po tym jak spółdzielnia je wprowadziła
przyszedł rachunek po sezonie grzewczym a tu szok 1491 złoty. A grzałem tak samo.
W specyfikacji podają, że mierzą dopiero jak temperatura grzejnika jest wyższa o 3*C od temperatury pomieszczenia. Własnie to będzie pierwsze rozliczenie. Tamte założyli na koniec grudnia i dopiero minął rok.
Według informacji na klatce odczyt miał być w sylwestra w nocy.
Czekam więc teraz z niecierpliwością i ciekawością ile wyjdzie.
Tym bardziej, że ogrzewania używam naprawdę bardzo niewiele.

Prawda jest taka, że liczą cały czas. W ubiegłym roku miałem zakręcony grzejnik przez całą zimę, a i tak namierzył ileś tam tych jednostek.
Czekam na wyliczenia ze spółdzielni, ciekawe co oni tam wyliczą.
Teoretycznie powinni podzielić wskazanie głównego licznika ciepła na wszystkie jednostki z podzielników i tak określić cenę jednej jednostki.
Jak to jest w rzeczywistości trudno powiedzieć.
Moje pytanie brzmi czy to jest błąd obliczeniowy czy ktoś miał może taki problem czy być może te podzielniki są popsute lub jakieś ogromne zmiany w cenniku zaszły?
:: rury ::
PEX ma i zalety ale kocioł na stałe paliwo może lekko wyjść poza kontrolowaną temperaturę. Spróbuj zrobić tak.
Wyjście stal 1" zawór zwrotny do tego filtr i pompa ( montaż pompy na wybiegu pomiędzy zaworem zwrotnym ) zawór odcinający ( w razie czego będziesz mógł odciąć wodę bez spuszczania całej z obiegu CO . Po zaworze 1" przejdź na miedź 28mm. Podziel zasilanie na dwie gałązki każda musi mieć własny zawór odcinający jedną do CWU ( w lecie będziesz mógł zamknąć główny obieg i podgrzać wodę CWU kilkoma listewkami ) , drugą do CO tutaj niech 28 podzieli sie na dwie 22mm i dwa rozdzielacze po jednym na każda kondygnacje. Od rozdzielaczy do grzejników puść miedź w otulinie w podłogach stosując luz kompensacyjny przy odcinkach prostych powyżej 2,5m . 50 lat dla temperatury roboczej 20°C (z.w.u)
45 lat dla temperatury roboczej 40°C (podłogówka)
25 lat dla temperatury roboczej 60°C (instalacja grzejnikowa)
10 lat dla temperatury roboczej 80°C

Temperatury rzędu 100 stopni skracają żywotność rury do kilkudziesięciu godzin.
Większość detali projektu zależy hydraulik Warszawa od ciebie, tzn. jakie wymagania ma spełniać CO i CWU. Jakie temp. pracy, itp.
Do tego dobierasz odpowiedniego typu kocioł o odpowiedniej mocy.
Rozmieszczenie grzejników powinno uwzględniać; planowane umeblowanie, oraz dojścia z podłączeniami i różnice poziomów.
Na etapie projektu, jest możliwość zmian układu ścian, budowy kanałów na rury, otworów technologicznych, zostawiania otworów i kanałów w wylewkach, itp. itd.
Tak na odległość to trudno cos konkretnego doradzić, zwłaszcza ze musiał byś opisać jakie masz wymagania co do CO i CWU, bo od tego głównie zależy jak calość powinna byc zrobiona, aby działała tak jak tego wymagasz, bo później będziesz przerabiał i koszty pójdą aż do nieba.
Musisz tez z góry mieć ujęte w projekcie ogrzewania parteru, abyś znów nie musiał kombinować i przerabiać.
Generalnie PEX nie nadaje się do instalacji CO z kotłem nie gwarantującym pewnego utrzymania temperatury 60 stopni. Z kotłów stałopalnych może być to co najwyżej kocioł retortowy z termostatycznym zaworem mieszającym na wyjściu (nie ręcznym). Rozdzielacze wystarczą z dwoma wyjściami ( jedno na te dwa potwory 300 i 280 oraz drugi na resztę ) Jeżeli będziesz chciał stosować PEX od rozdzielaczy to kup głowice termostatyczne odcinające i zastosuj wymiennik płytowy w razie utraty kontroli nad piecem. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie puścić wszystko w miedzi wytrzyma większe skoki temperatury. Warto również zamontować zawór miksujący z własnym powrotem przedłuży to żywotność kotła.
:: obliczenie ::
Pisałem o hipotetycznej substancji zwanej ciałem doskonale czarnym którego wsp. absorbcji i emisji wynosi 1. W rzeczywistości te wsp. są różne, w dodatku szkło nie jest w 100% przepuszczalne dla podczerwieni, więc wyniki są nieco inne. Podam przykładowe obliczenia emisji kolektora. Najważniejszy wzór to:

P=(T/64.5)^4

Jeżeli kalkulator nie może podnosić do czwartej potęgi można to przekształcić tak:

P=((T/64.5)^2)^2, czyli dzielimy temperaturę w Kelwinach przez 64.5 i dwa razy podnosimy do kwadratu.

Po przekształceniu temperatura jaką uzyska ciało doskonale czarne gdy emituje daną moc oblicza się tak:

T=(P^(1/4))*64.5
Zapis ^(1/4) oznacza pierwiastek czwartego stopnia i powinien być zrozumiały dla większości dobrych kalkulatorów.
W praktyce wygląda to tak: przypuśćmy, że mamy kolektor próżniowy ktory nie ma żadnych strat ciepła, a szkło przepuszcza 100% światła widzialnego i podczerwieni. Dla uproszczenia przyjmę, że kolektor absorbuje i emituje cała powierzchnią a wsp. absorpcji wynosi 0.9. Jeżeli na ten kolektor pada 800W/m2 to absorber pochłonie 720W/m2. Ponieważ temperatura równowagi jest osiągana wtedy, gdy emisja jest równa absorpcji to bez odbioru ciepła kolektor o wsp. emisji równym 0.9 rozgrzeje się do max:
720/0.9=800 W/m2

T=(800^(1/4))*64.5=343K czyli 70 stopni.

Jeżeli jednak kolektor będzie miał powlokę selektywną ze wsp emisji 0.1 to temperatura rówowagi wyniesie:

720/0.1=7200

T=(7200^(1/4))*64.5=594K czyli 321 stopni!
Do takiej temperatury może się rozgrzać taki idealny kolektor gdy nie odbiera się z niego ciepła. W/w obliczenia mają bardzo praktyczne znaczenie przy budowie i eksploatacji kolektorów. Przpuśćmy, że odbieramy z nich ciepło tak, że osiągnęły one 60 stopni. Moc promieniowaia podczerwonego emitowanego przez kolektor wyniesie:
P=((273+60)/64.5)^4 = 710 W/m2
Absorber o wsp. emisji 0.9 wypromieniowuje:
710 * 0.9 = 639 W/m2
Ponieważ 1 m2 kolektora absorbuje 720 W to z kolektora jest odbierane:
720-639=81W/m2
W przypadku kolektora z absorberem selektywnym mamy odpowiednio:
710 * 0.1 = 71W/m2

720 - 71 = 649W/m2
Czyli 8x więcej niż poprzednio! Ale gdyby ciepło było odbierane w temp. 40 stopni sprawa miałaby się znacznie lepiej:
P=((273+40)/64.5)^4=555 W/m2
Dla 0.9 straty z emisji podczerwieni wynoszą:
555 * 0.9 = 500 W/m2
Czyli odbieramy moc:
720 - 500 = 220 W/m2
Dla kolektora z absorberem selektywnym 0.1:
555 * 0.1 = 56 W/m2
720 - 56 = 664 W/m2
Czyli będzie on tylko 3x bardziej wydajny od bardzo słabego kolektora ze wsp. emisji 0.9. Te obliczenia wyraźnie pokazują, że im gorszy kolektor tym bardziej należy unikać pracy w wysokiej temperaturze! Wszystko fajnie, jak mówił Shrek, instalacje hydrauliczna Warszawa ale:
Prawo Stefana-Boltzmanna wygląda tak:
Φ=σT^4 po przekształceniu (nie wiem czy ułatwiającym obliczenia???) mamy:
(T/64,8)^4
Tak policzył mi kalkulator łindowsowy. Jednak to jest drobiazg.

Jeżeli jednak liczysz emisję absorbera to musisz uwzględnić to iż może on emitować z DWÓCH stron. Emisja każdej ze stron będzie pewnie inna, bo różne mogą być pokrycia powierzchni absorbera.
Emisja spodniej strony "idzie w izolację".
:: laser ::
Rosjanie kilka lat temu testowali działa laserowe. Wynik był taki, że na księżycu w dwie sek mogli zapalić ognisko. Z bronią magnetyczną też sobie już poradzili, był problem w 2007 roku pociski przy tak dużej prędkości zapalały się po 10 km lotu. Teraz stosują stopy ale utrzymają to w tajemnicy. Podobno produkują odporne stopy wytrzymujące 50000 st. C Obecnie Iran testuje nową broń i nie jest to żadna tajemnica, że ma w tej dziedzinie już 10 letnią przewagę. Wszystko po to aby zabijać. Jest przyzwolenie na takie działanie bo ci, którzy robią gigantyczną kasę na zbrojeniach tworzą psychozę zagrożenia. Zagrożeniem też są wszelcy przywódcy i rządy a zwłaszcza wojskowi, żyjący kosztem społeczeństw. Gdyby nie ta zgraja darmozjadów narody żyłyby w spokoju obok siebie. I kto tu dąży do wyścigu zbrojeń jak nie USA ? Przecież w ten sposób inne kraje jak Rosja będą znów produkować taką samą broń w geście równowagi co spowoduje kolejny wyścig zbrojeń i roznącą liczbe bronii na świecie. Sama obłuda o zmniejszeniu broni na świecie, zamiast na żywność dla głodujących i lekarstwa dla nieuleczalnie chorych na świecie wydaje się na wymyślniejsze bronie.I kto tu dąży do wyścigu zbrojeń jak nie USA ? Przecież w ten sposób inne kraje jak Rosja będą znów produkować taką samą broń w geście równowagi co spowoduje kolejny wyścig zbrojeń i roznącą liczbe bronii na świecie. Sama obłuda o zmniejszeniu broni na świecie, zamiast na żywność dla głodujących i lekarstwa dla nieuleczalnie chorych na świecie wydaje się na wymyślniejsze bronie.
:: instalacje ::
klimatyzator LG CA09Carnot urodził się w XVIII wieku , nadal są czasem jest jakiś niedowiarek co wie lepiej . Z drugiej strony to tylko brak wiary w autorytety umożliwia postęp :) Jak jednak skłaniam się ku poglądowi , że to dolne źródło dostarcza ciepło, więc być może błędnie i naiwnie zainteresowany jestem jak największym jego wychłodzeniem przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej, w swej niepo(c)hamowanej głupocie uważałem , że instalację GZ mam jaką mam i na tym kończy się możliwość wpływania na COP :( , a DZ to dużo bardzie skomplikowane .
Pozostańmy może na okopanych stanowiskach, umocnionych własnym naukawym autorytetem i dyskutujmy tylko o prostych, sprawdzalnych patentach bo to czysto praktyczne forum chłodniarzy amatorów , choć cenimy sobie celne, krytyczne i krótkie uwagi zawodowców (autodeklarowanych i faktycznych ). zgadzam się że przegrzanie jest "be", no ale trochę musi być żeby sprężarki nie zalewało, natomiast z dochłodzeniem,to inaczej, dobrze jest żeby było jak największe !, nawet jak część "idzie" w powietrze, to nic bo o tyle samo zmniejszy straty na TZR (EZR lub EEV), ale za to rozprężanie jest stabilniejsze, oczywiście temperatura cieczy przed EZR powinna być jednak nieco większa od temp. pary przed sprężarką (choćby po to żeby "resztkowy" nadmiar energii w czynniku właśnie rozprężonym pozwolił mu się ładnie rozpylić !
:: klimatyzatory ::
klimatyzator SAMSUNG CRYSTALtrażnik moralnego status quo znowu dał głos, którym obwieścił, że jeśli poseł Godson nie znajdzie miejsca (tak mu tam wygrażają) na łódzkiej liście wyborczej PO, to on opuści partię, zajmie się czym innym. I tak moi mili dowiedzieliśmy się, komu zawdzięczamy zaistnienie Gowina w parlamencie, a wystarczyło nie wybierać Godsona.
Z wywiadu dowiedziałem się, że moralność zwiera się w instytucji małżeństwa kobiety z mężczyzną, którzy płodzą dzieci bez udziału mrożonych małych krzyczących z lodu ludzików. Minister ma rację, takie poglądy podziela z nim przeszło połowa polskich obywateli, a ta nieznaczna mniejszość musi się strażnikowi episkopatu podporządkować. Zapamiętajmy to, ponieważ kiedyś te proporcje się odwrócą i wtedy bez wyrzutów sumienia możemy stosować moralność Gowina tzn. łaskawie tolerować istnienie mniejszości o innych poglądach, czyli zmuszać ich do zawierania małżeństw homoseksualnych i płodzenia dziatek, które teraz czekają na rodziców w płynnym azocie.
No dobra, pofantazjowałem sobie trochę, a teraz zastanawiam się czy poseł/pastor Godson zrewanżuje się Gowinowi i też opuści PO jak Tusk ostatecznie wywali ministra z urzędu i partii?
Fajnie, bo jak już opuszczą nas, nieutulonych w żalu, to wydaję się być pewnym, że pastor zajmie się tym co umie najlepiej (autentycznie pomaga ludziom w potrzebie), a minister zostanie ministrantem, a nie wykładowcą „wyższej uczelni”. Czasy prywatnych i katolickich szkółek z nazwą wyższych uczelni na szyldach się kończą i nikt poważny tam się nie będzie edukował tym bardziej, że niż demograficzny zmiecie je z powierzchni ziemi.
Nie mogłem się doczytać w wywiadzie, jakie to sukcesy w naprawianiu polskiego chorego wymiaru sprawiedliwości minister osiągnął. Ponoć zajmuje się tym dzień i noc, a efektów brak, nawet tych propagandowych.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
:: Logowanie ::
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
:: Shoutbox ::
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie